חלופה שפיתחה P&G לבדיקות אלרגיה של העור ללא שימוש בבעלי חיים אושרה לשימוש

לראשונה בהיסטוריה, העניקו גורמי מפתח וסמכויות באירופה וברחבי העולם, אישור רשמי לחלופה שאינה מערבת בעלי חיים בניסויים לבחינת אלרגיה בעור. אלרגיה בעור היא תהליך מורכב ולכן חשוב לערוך ניסויי בטיחות לכל מרכיב ומרכיב. אי לכך, הניסוי, המוכר בשם DPRA (תבחין לתגובה ישירה לפפטיד, Direct Peptide Reactivity Assay), הוא אבן דרך בביטול המוחלט של כל הניסויים בבעלי חיים.

בניסוי חדש זה, מוסיפים את המרכיבים למבחנות ניסוי קטנות ומודדים את התגובה הפוטנציאלית שלהם לפפטידים תוך הדמיה של חלבונים הקיימים בעור. בניסוי ניתן לאתר מרכיבים שהם אלרגנים פוטנציאליים ולהבין אם הם מהווים סיכון בטיחותי. כעת, לאחר קבלת האישור הרשמי, P&G תפעל עם רשויות רגולטוריות ברחבי העולם לקבלת אישור ה-DPRA להערכת בטיחות מוצרים, תוך החלפת הניסויים בבעלי חיים בכל מקום שניתן.

"ידוע לנו שפיתוח ניסויים חלופיים, החל מהרעיון הראשוני וכלה בקבלת אישור מרשויות ממשלתיות, הוא תהליך ארוך ומאתגר. לכן אנחנו כל כך מרוצים מההמלצה הרשמית והסופית שהעניקה קבוצת מומחים בלתי תלויים מהרשויות ל-DPRA."
פרנק ג. גרבריק, PhD, מנהל ועמית מחקר

קראו עוד על החלופה הראשונה והמאושרת של P&G לניסוי שאינו כרוך בשימוש בבעלי חיים לבדיקת אלרגיה בעור.

הקווים המנחים שאימץ ה-OECD בכל הנוגע ל-DPRA

על מחקרו הממושך ועל הישגיו פורצי הדרך בפיתוח חלופות לניסויים בבעלי חיים, זכה ד"ר פרנק גרבריק בפרס וויליאם ואלינור קייב היוקרתי לשנת 2014. את הפרס העניקה העמותה למחקר חלופות ולפיתוחן (Alternatives Research & Development Founadtion, ARDF). נשיאת ARDF, סו לירי, הסבירה: "הפרס מוענק כאות הוקרה להישגים המרשימים של פרנק גרבריק בכל הנוגע לפיתוח שיטות ניסוי חלופיות. גרבריק הוא מנהיג של ממש בתחום זה". את הפרס הכספי הנלווה, בסך 5,000 דולר, תרם גרבריק לתכנית המלגות לחקר חלופות של ARDF המממנת מחקר בנושא חלופות באוניברסיטאות ברחבי ארצות הברית ובעולם.

קראו עוד על הפרס שהוענק לד"ר גרבריק.
http://www.ardf-online.org/press-release_2014-11-24_ardf-cave-award-advancing-alternatives.pdf

פרטים נוספים

הסכמה לשימוש בעוגיות