מרכיבים

A child scientist looks at the molecular model

התבוננו אל תוך הבקבוק

המטרה שלנו היא לענות על השאלות שלכם לגבי מה שנמצא במוצרים שאנו מייצרים על ידי הצגת מידע ברור ונגיש לגבי המרכיבים. במילים אחרות, אם לא תמצאו כאן או באתרי המותגים שלנו את מה שאתם מחפשים, צרו איתנו קשר על מנת שנוכל למלא את ההבטחה שלנו.

The scientist tests the ingredients in the laboratory

בחירת מרכיבים ואיך אנחנו עושים זאת

יש אנשים המאמינים שהמרכיבים של מוצר טבעי בטוחים יותר לשימוש מאשר אלו הסינתטיים, מעשה ידי אדם. המציאות היא שזה לא כל כך פשוט; למרכיבים טבעיים וסינתטיים יש טווח בטוח ולא בטוח, ודימיון בפעולה בגלל המבנה המולקולרי המשותף לשניהם.

למרות זאת, אנו יודעים שיש אנשים המעדיפים להשתמש במרכיבים טבעיים, ולכן אנו עובדים כדי לספק יותר מוצרים עם רכיבים ממקור טבעי. בעוד שמרכיבים טבעיים של מוצרים אולי מושכים, עלינו גם לאשר שהם בטוחים לשימוש במוצרים של P&G. המהות הטבעית של מוצר אינה מיתרגמת בהכרח ל"בטוח" - אפילו למים ולשמש יש גבולות בטוחים.

חלק מהאנשים גם מצפים שמוצרים טבעיים יהיו יותר ברי-קיימא משום שהם משתמשים בפחות אנרגיה במקור והם דורשים פחות משאבים. המציאות היא שמאפיינים ברי-הקיימא ברכיבים של כל מוצר תלויים בשימוש, בהקשר ובצריכת האנרגיה - ביצירה או בהפקה שלו, וכן ביצור או בשימוש שלו. בסופו של דבר, אנו מחפשים למצוא את המרכיבים הטובים ביותר למוצרים שלנו, כדי שתוכלו להשתמש בהם בבטחה. אנחנו גם משקיעים מאמצים רבים כדי להבטיח שנאתר את הפתרונות ברי-הקיימא והידידותיים ביותר לסביבה.

מרכיבים שבהם אנחנו לא משתמשים

 • alkylphenol ו-alkylphenol ethoxylates
 • בנזן (Benzene)
 • ביספנול A(Bisphenol A) (לא בפורמולה*)
 • מתכות כבדות: ארסן, עופרת, כרום VI, קובלט, קדמיום, ניקל
 • Microbeads**
 • אורגנו-טין (Organotins ) (TBT, DBT, MBT, DOT)
 • פי.וי.סי (לא בביספינול A (Bisphenol A) (לא בפורמולה*)
 • PAHs (Polycyclic aromatic hydrocarbons)
 • PCBs (Polychlorinated biphenyls)
 • Phthalates** (כולל חומרי בישום)
 • Triclosan
 • Triclocarban**

יש לנו גבולות בטיחות מחמירים כאשר כל אחד מהחומרים הללו יכול להימצא בכמויות מזעריות בגלל הנוכחות (או הרקע) הטבעית שלהם במים, בסביבה או כחלק מתהליך הייצור.
* אנחנו לא משתמשים ב-BPA או פי.וי.סי באף אחת מפורמולות המוצרים שלנו. השימוש שלנו ב-BPA או פי.וי.סי מוגבל לכמויות מזעריות מאוד בחלק מאריזות המוצרים כמו מכלי תרסיסים או מכשירים חשמליים שהביצועים שלהם חיוניים לבטיחות המוצר. אנחנו נשקול שימוש בחומרים אחרים בזמן שיוצעו.
** אנחנו לא משתמשים בחומרים אלו במוצרים חדשים ומוציאים אותם. פרטים נוספים אודות מועדי ההוצאה של חומרים אלה ניתן למצוא בפרק שאלות יסוד נפוצות שלעיל.

הבנת מרכיבים רגילים

למרות שאנו מוודאים שהמוצרים שלנו בטוחים לשימוש לפני שהם מגיעים למדפים, אנחנו יודעים שיש שיח נרחב לגבי מרכיבי מוצר מסוימים. זוהי נקודת המבט שלנו לגביהם.

1.4-דיאוקסין איננו מרכיב, אלא תוצר לוואי שיכול להיווצר בכמויות זעירות (עקבות) בזמן יצור של מגוון מוצרים - והוא נפוץ במיוחד בחומרי ניקוי. החשוב הוא, שנוכחות של 1.4-דיאוקסין היא הרבה מתחת לגבולות הביטחון בכל מוצרי הניקוי שלנו. לדוגמה, אם תכבסו ותלבשו 1,000 מכונות כביסה כל יום, עדין תהיו מתחת לגבול הבטוח של 1.4-דיאוקסין. נוסף על כך, 1.4-דיאוקסין אינו נספג בקלות על ידי העור והוא נמוג במהירות מהגוף, כמו כמות מיותרת של ויטמינים בתפריט שלנו. ללא קשר לכך, אנו עובדים כל הזמן להפחית ו/או להשמיט אותו מהמוצרים שלנו, ובו זמנית להמשיך לספק את האיכות שכולנו מצפים לה.

הפוספטים הם למעשה חומרי הזנה חיוניים לצמחים ולמערכת אקולוגית בריאה. בעוד שפוספטים נמצאים בצורה טבעית בסביבה, הם גם משוחררים ממזונות ומחומרי ניקוי לאחר השימוש. הסרנו פוספטים במעל יותר מ-95% של חומרי הניקוי שלנו - ואנו פועלים להסרת 5% הנותרים במהלך השנים הבאות.

תכן ששמעתם שאלות בטיחות כלליות לגבי PHTHALATES. ישנם מספר סוגים של PHTHALATES וכל אחד הוא שונה (כמו שיש סוגים בטוחים ורעילים של פטריות). אנו עוקבים וממלאים אחר כל איסורי ה-PHTHALATES בעולם. למעשה, הסרנו את ה-PHTHALATE היחידי ששימש לצורך ריחות במוצרים שלנו, למרות שסוכנויות מצאו אותו בטוח לשימוש. ההתנדפות של DEP אורכת יותר זמן, לכן כאשר משתמשים בו בכמויות קטנות מאוד בריחות הריח נשמר לזמן ארוך יותר - והוא נמצא ברמות נמוכות מאוד בחלק מהריחות שלנו.

טריקלוזן וטריקלוקרבן הם מרכיבים אנטימיקרוביאליים שמאטים או מפסיקים את הגדילה של חיידקים כמו בקטריות או טחב. הפסקנו את השימוש בטריקלוזן במוצרים שלנו ויש לנו תכנית להפסקת השימוש בטריקלוקרבן במעט המוצרים שמשתמשים בו.

MICROBEADS הם חלקיקי פלסטיק מוצקים בגודל 5 מ"מ או פחות המשמשים לקילוף או לניקוי במוצרי טיפוח אישיים. ה-MICROBEADS שבהם השתמשנו במספר חומרי טיפוח מיוצרים מפוליאתילן שגם בו ניתן להשתמש למגוון מטרות, מהוספת צבע לסוגים מסוימים של משחות שיניים, עד לבסיס של חלק מהמסטיקים. אנו מוסיפים MICROBEADS לחלק ממוצרי הטיפוח לקילוף וניקוי שלנו ולמשחות שיניים בשל משוב חיובי מאנשים המשתמשים בהם. MICROBEADS בטוחות לשימוש של בני אדם ופוליאתילן מאושר לשימוש במזון מסוים על ידי ה-FDA. בגלל ש-MICROBEADS עשויות מפלסטיק, קבוצות מסוימות שואלות האם הפלסטיק הנמצא באוקיינוסים ובמקורות המים הוא מ-MICROBEADS. נכון להיום, המדע מראה שהמקור העיקרי של פלסטיק באוקיינוסים הוא שבירה של כלי פלסטיק גדולים ולא MICROBEADS. בעוד MICROBEADS בטוחים לחלוטין לבני אדם והרבה חושבים שהם חלק מחוויית השימוש במוצר, אנו מבינים שיש העדפה גדלה והולכת להסרת המרכיב. ולכן ב-2017 התמקדנו בשינוי הנוסחה ובהסרת ה-MICROBEADS מכל משחות השיניים וחומרי הטיפוח והניקוי לפנים/לגוף של P&G. מעל ל-99% מנפח המוצרים הגלובלי שלנו הוא נטול MICROBEADS, ובתכניתנו להפסיק את השימוש הקיים עד אמצע 2018.

חומרים משמרים (כולל פרבנים ואחרים)

חומרים משמרים מסייעים בשמירה על הביטחון ומונעים צמיחת בקטריות ועובש במהלך השימוש במוצרי צריכה. סוגים שונים של חומרים צריכים חומרי שימור שונים הפועלים בצורה הטובה ביותר עבור אותה נוסחה מסוימת. תוכלו להיות בטוחים שכל החומרים המשמרים שבהם אנו משתמשים תואמים לתקנות ולמגבלות בכל מקום שבהם הם נמכרים.

חיתולי תינעוק וגיינה נשית מגבוני תינוק מרענני אוויר טיפול בריאותי ופה ניקוי בית וכביסה טיפול בשיער וניקיון אישי מוצרי טיפול בעור למריחה למד עוד
חומצה בנזואית מכיל מכיל מכיל מכיל מכיל בקרו באתר
בנזין אלכוהול מכיל מכיל בקרו באתר
DMDM Hydantoin מכיל מכיל בקרו באתר
Diazolidinyl urea (small number of products) מכיל בקרו באתר
Imidazolidinyl urea (small number of products) מכיל בקרו באתר
Quaternium-15 (small number of products) מכיל בקרו באתר
חומצה פורמית מכיל מכיל בקרו באתר
גלוטאראלדהייד מכיל מכיל בקרו באתר
Iodopropynyl Butylcarbarnate מכיל מכיל בקרו באתר
Isothiazolinones: Benzoisothiazolinone מכיל מכיל בקרו באתר
Methylisothiazolinone מכיל מכיל בקרו באתר
Methylchloroisothiazolinone מכיל מכיל בקרו באתר
פרבנים: מתיל-, אתיל-, פרופיל- ו-Butylparaben מכיל מכיל מכיל בקרו באתר
פנוקסיתנול מכיל מכיל מכיל בקרו באתר
חומצה סליצילית מכיל מכיל בקרו באתר
חומצה סורבית מכיל בקרו באתר

למידע נוסף על נתוני הבטיחות, התעודות והאסטרטגיות של המוצרים שלנו, היכנסו לאתר בטיחות וציות המוצרים.